AFK800480A0-4.3INTH-C-HDMI
DigiKey Part Number
2544-AFK800480A0-4.3INTH-C-HDMI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFK800480A0-4.3INTH-C-HDMI
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color HDMI, USB 4.3" (109.22mm) 800 x 480
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
95.04mm W x 53.86mm H