OSTOQ157051 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Phoenix Contact
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Phoenix Contact
In Stock: 0
Datasheet
Image for OSTOQ157051 is not available
OSTOQ157051
DigiKey Part Number
OSTOQ157051-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTOQ157051
Description
TERM BLOCK HDR 15POS 5MM
Detailed Description
15 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.197" (5.00mm) 90°, Right Angle Through Hole
Category
Termination Style
Solder
Mounting Type
Through Hole
Series
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Part Status
Active
Contact Mating Finish
Tin
Type
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Contact Material
Brass
Number of Positions
15
Positions Per Level
15
Contact Tail Length
0.157" (4.00mm)
Number of Levels
1
Insulation Height
0.157" (4.00mm)
Pitch
0.197" (5.00mm)