H5CX-ASD-N-DC12-24/AC24
DigiKey Part Number
Z3001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H5CX-ASD-N-DC12-24/AC24
Description
RELAY TIME DELAY 9999HR PNL MT
Customer Reference
Detailed Description
Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 0.001 Sec ~ 9999 Hrs Delay 5A @ 250VAC Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
H5CX-ASD-N-DC12-24/AC24 Models
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Delay Time
0.001 Sec ~ 9999 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Box
Voltage - Supply
24VAC, 12 ~ 24VDC