F3SG-4SRA0720-45
DigiKey Part Number
236-F3SG-4SRA0720-45-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4SRA0720-45
Description
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 45MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 45mm Arm/Foot Blanking, Muting Function
Category
Number of Beams
18
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Beam Pitch
40mm
Series
Operating Range
0.3m ~ 20.0m
Packaging
Bulk
Features
Blanking, Muting Function
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65/IP67/IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Water Resistant, Waterproof
Protection
Arm/Foot
Operating Temperature
-30°C ~ 55°C
Detection Capability
45mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
720mm