K11K0C-P10LCC0-5500
DigiKey Part Number
1907-1235-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K11K0C-P10LCC0-5500
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
K11K0C-P10LCC0-5500 Models
Current Rating (Amps)
4A
Cable Opening
0.197" ~ 0.217" (5.00mm ~ 5.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C