780-M26-213R051
DigiKey Part Number
NOR1090-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
780-M26-213R051
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS PNL MNT
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
780-M26-213R051 Models
Current Rating (Amps)
3A
Features
Board Lock
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C