09232VA-24R-CAS-0
DigiKey Part Number
P19882-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
09232VA-24R-CAS-0
Description
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 105.9 CFM (2.97m³/min) 2 Wire Leads
Category
Noise
59.0dB(A)
Mfr
Power (Watts)
12 W
Series
RPM
Packaging
Bulk
Termination
2 Wire Leads
Part Status
Active
Ingress Protection
Voltage - Rated
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Weight
0.485 lb (219.99 g)
Width
32.00mm
Current Rating (Amps)
0.500A
Air Flow
105.9 CFM (2.97m³/min)
Voltage Range
18 ~ 26.4VDC
Static Pressure
1.100 in H2O (274.0 Pa)