RB521CS30L-QYL
DigiKey Part Number
1727-RB521CS30L-QYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB521CS30L-QYL
Description
DIODE SCHOTTK 30V 100MA DFN10062
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 100mA Surface Mount DFN1006-2
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 10 V
Mfr
Capacitance @ Vr, F
8pF @ 1V, 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Technology
Mounting Type
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Package / Case
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Supplier Device Package
DFN1006-2
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
350 mV @ 10 mA
Operating Temperature - Junction
150°C
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed