PMPB20XNEAX is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Texas Instruments
In Stock: 6,224
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
N-Channel 20 V 7.5A (Ta) 460mW (Ta), 12.5W (Tc) Surface Mount DFN2020MD-6