PESD2CANFD54LT-QR
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD54LT-QRTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD54LT-QRCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD54LT-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD54LT-QR
Description
PESD2CANFD54LT-Q/SOT23/TO-236A
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
73V (Typ) Clamp 4A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
Mfr
Applications
CAN
Capacitance @ Frequency
5.1pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
2
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
56V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
73V (Typ)
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4A (8/20µs)