PESD12VV1BL,315 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PESD12VV1BL,315 |
Description | TVS DIODE 12VWM 38VC DFN1006-2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 38V Clamp 7.8A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PESD12VV1BL,315 Models |
Category | Power - Peak Pulse 290W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 17pF @ 1MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) |
Type Zener | Grade Automotive |
Bidirectional Channels 1 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max) | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 14.6V | Package / Case SOD-882 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38V | Supplier Device Package |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.8A (8/20µs) | Base Product Number |