BUK6D43-60EX is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Texas Instruments
In Stock: 84,335
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 547
Datasheet
Panjit International Inc.
In Stock: 1,200
Rohm Semiconductor
N-Channel 60 V 5A (Ta) 15W (Tc) Surface Mount DFN2020MD-6