74LVC2G32GS,115
DigiKey Part Number
1727-8068-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-8068-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-8068-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74LVC2G32GS,115
Description
IC GATE OR 2CH 2-INP 8XSON
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 2 Channel 8-XSON (1.35x1)
Category
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Series
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Digi-Reel®
Max Propagation Delay @ V, Max CL
3.2ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Logic Type
Supplier Device Package
8-XSON (1.35x1)
Number of Inputs
2
Package / Case
8-XFDFN
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V