NSC5392B-156.25M
DigiKey Part Number
644-NSC5392B-156.25MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-NSC5392B-156.25MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-NSC5392B-156.25MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSC5392B-156.25M
Description
OSC XO 156.25MHZ HCSL 3.3V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
50mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100, AEC-Q200
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)