GRT31CC81H155KE01L
DigiKey Part Number
490-12420-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12420-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12420-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT31CC81H155KE01L
Description
CAP CER 1.5UF 50V X6S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRT31CC81H155KE01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)