GCM188R71H104JA57D
DigiKey Part Number
490-14357-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14357-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14357-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM188R71H104JA57D
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GCM188R71H104JA57D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)