GCJ31BR72J222KXJ1K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 4,243
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
GCJ31BR72J222KXJ1K
DigiKey Part Number
490-GCJ31BR72J222KXJ1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ31BR72J222KXJ1K
Description
CAP CER 2200PF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCJ31BR72J222KXJ1K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)