BLM18KG121TN1D
DigiKey Part Number
490-5254-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5254-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5254-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18KG121TN1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 3A 30mOhm
EDA/CAD Models
BLM18KG121TN1D Models
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz