0430300004-12-R6
DigiKey Part Number
0430300004-12-R6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-12-R6
Description
12" PRE-CRIMP 1853 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Contact Finish
Tin
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 0
4" PRE-CRIMP 1853 RED
5" PRE-CRIMP 1853 RED
6" PRE-CRIMP 1853 RED