0039000428-11-L9-D
DigiKey Part Number
0039000428-11-L9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000428-11-L9-D
Description
11" PRE-CRIMP A2064 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 18 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Blue
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2064 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2064 BROWN
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2064 GREEN
11" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
11" PRE-CRIMP A2064 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2064 BLUE
3" PRE-CRIMP A2064 BLUE
4" PRE-CRIMP A2064 BLUE
5" PRE-CRIMP A2064 BLUE
6" PRE-CRIMP A2064 BLUE