0008500113-05-W6
DigiKey Part Number
0008500113-05-W6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-05-W6
Description
5" PRE-CRIMP A3049 WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
5.00" (127.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
5" PRE-CRIMP A3049 BLACK
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP A3049 BLUE
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP A3049 BROWN
5" PRE-CRIMP A3049 GREEN
5" PRE-CRIMP A3049 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A3049 WHITE
3" PRE-CRIMP A3049 WHITE
4" PRE-CRIMP A3049 WHITE
6" PRE-CRIMP A3049 WHITE
8" PRE-CRIMP A3049 WHITE