0008500113-05-R4
DigiKey Part Number
0008500113-05-R4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-05-R4
Description
5" PRE-CRIMP A2015 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
5.00" (127.00mm)
Additional Resources
In-Stock: 110
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
5" PRE-CRIMP A2015 BLACK
In-Stock: 136
5" PRE-CRIMP A2015 BLUE
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP A2015 BROWN
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP A2015 GREEN
5" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015 RED
In-Stock: 210
3" PRE-CRIMP A2015 RED
In-Stock: 588
4" PRE-CRIMP A2015 RED
6" PRE-CRIMP A2015 RED
In-Stock: 518
8" PRE-CRIMP A2015 RED