VLFG-2000+
DigiKey Part Number
3157-VLFG-2000+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLFG-2000+
Description
LTCC LPF, DC - 2000 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.35GHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 2GHz Bandwidth 1.7dB Inline, SMA Connection, F and M
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
1.7dB
Packaging
Box
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Package / Case
Inline, SMA Connection, F and M
Frequency
2.35GHz (Cutoff)
Size / Dimension
0.410" Dia (10.41mm)
Bandwidth
2GHz