4403063885547-LVDT-F-10-A2-S2
DigiKey Part Number
3939-4403063885547-LVDT-F-10-A2-S2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4403063885547-LVDT-F-10-A2-S2
Description
SENSOR LVDT 10MM HI-REL
Customer Reference
Detailed Description
10mm High Reliability -25°C ~ 85°C
Category
Linear Range
10mm
Manufacturer
Milont Technology Co., Ltd
Size / Dimension
16.8mm
Series
Features
High Reliability
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C