SST25VF080B-50-4I-QAF-T
DigiKey Part Number
150-SST25VF080B-50-4I-QAF-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-SST25VF080B-50-4I-QAF-TCT-ND - Cut Tape (CT)
150-SST25VF080B-50-4I-QAF-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST25VF080B-50-4I-QAF-T
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 50MHZ 8WSON
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 8Mbit SPI 50 MHz 8-WSON (6x5)
EDA/CAD Models
SST25VF080B-50-4I-QAF-T Models
Memory Organization
1M x 8
Clock Frequency
50 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)