PIC18F25Q10-I/STX
DigiKey Part Number
PIC18F25Q10-I/STX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F25Q10-I/STX
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28VQFN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 18Q Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 32KB (32K x 8) FLASH 28-VQFN (4x4)
EEPROM Size
256 x 8
Packaging
Tube
RAM Size
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 24x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
64MHz