DSPIC33FJ256GP710AT-I/PF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 2,945
Datasheet
dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 256KB (256K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14)
dsPIC33 e-mobility | Datasheet Preview
DSPIC33FJ256GP710AT-I/PF
DigiKey Part Number
150-DSPIC33FJ256GP710AT-I/PFTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-DSPIC33FJ256GP710AT-I/PFCT-ND - Cut Tape (CT)
150-DSPIC33FJ256GP710AT-I/PFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSPIC33FJ256GP710AT-I/PF
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DSPIC33FJ256GP710AT-I/PF Models
RAM Size
30K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 32x10b/12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)