DSA6152CA3B-032K768VAO
DigiKey Part Number
150-DSA6152CA3B-032K768VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6152CA3B-032K768VAO
Description
MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 0.032768
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VDFN
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Packaging
Tube
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
4-VDFN
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5µA (Typ)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V