25LC640-E/SN
DigiKey Part Number
25LC640-E/SN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC640-E/SN
Description
IC EEPROM 64KBIT SPI 3MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 64Kbit SPI 3 MHz 8-SOIC
EDA/CAD Models
25LC640-E/SN Models
Clock Frequency
3 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)