SMF30A-TP
DigiKey Part Number
SMF30A-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF30A-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
SMF30A-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF30A-TP
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SOD123FL
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TA)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V