SMAJ24CA-TP
DigiKey Part Number
SMAJ24CA-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ24CA-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ24CA-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ24CA-TP
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
SMAJ24CA-TP Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V