BZT52B3V3JS-TP
DigiKey Part Number
353-BZT52B3V3JS-TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
353-BZT52B3V3JS-TPCT-ND - Cut Tape (CT)
353-BZT52B3V3JS-TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52B3V3JS-TP
Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
4.5 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
89 Ohms