AN.5G.INT2.600.6000.SMA.2
DigiKey Part Number
3649-AN.5G.INT2.600.6000.SMA.2-ND
Manufacturer
Maswell Communication Tech.
Manufacturer Product Number
AN.5G.INT2.600.6000.SMA.2
Description
5G Ultra Wideband patch antenna
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G, LTE, Wi-Fi Flat Patch SMA Female Surface Mount
Category
Antenna Type
Flat Patch
Manufacturer
Maswell Communication Tech.
Number of Bands
1
Packaging
Bulk
VSWR
3
Part Status
Active
Gain
6.8dBi
RF Family/Standard
Cellular, WiFi
Termination
SMA Female
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
4.3GHz
Height (Max)
0.063" (1.60mm)
Frequency Range
600MHz ~ 8GHz