MS374-10F
DigiKey Part Number
2333-MS374-10F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS374-10F
Description
RF SHIELD 0.941"X1.472" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 0.941" (23.90mm) X 1.472" (37.40mm) Non-Vented Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS374-10F Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.150" (3.80mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
1.472" (37.40mm)
Series
Width - Overall
0.941" (23.90mm)