L100W45-UV395
L100W45-UV395
DigiKey Part Number
4491-L100W45-UV395-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L100W45-UV395
Description
LED COB 100W UV 395nm 3A 30~34V
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) - UltraViolet Square
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V
Manufacturer
Lumimax Optoelectronic Technology
Current - Max
3A
Packaging
Bulk
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Size / Dimension
56.00mm L x 52.00mm W
Type
Chip On Board (COB)
Height
4.00mm
Color
UltraViolet
Light Emitting Surface (LES)
21.40mm L x 21.40mm W