L130-3090001400001 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | L130-3090001400001 |
Description | LED LUXEON WARM WHT 3000K 3014 |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting LUXEON 3014 White, Warm 3000K 3.1V 60mA 116° 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | CRI (Color Rendering Index) 90 |
Mfr | Current - Max 100mA |
Series | Viewing Angle 116° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Color | Supplier Device Package 3014 |
CCT (K) 3000K | Size / Dimension 0.114" L x 0.055" W (2.90mm x 1.40mm) |
Flux @ 25°C, Current - Test 19lm (Typ) | Height - Seated (Max) 0.033" (0.83mm) |
Current - Test 60mA | Thermal Resistance of Package 35°C/W |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.1V | Base Product Number |