3298125.H
DigiKey Part Number
F8708-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3298125.H
Description
FUSE BRD MT 125A 32VDC MOD 100PC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 A 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Bolt Mount Module
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Voltage Rating - DC
Series
Package / Case
Packaging
Box
Breaking Capacity @ Rated Voltage
2kA
Part Status
Active
Melting I²t
Mounting Type
Bolt Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C