30KPA72A-HRA
DigiKey Part Number
30KPA72A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA72A-HRA
Description
TVS DIODE 72VWM 114VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
114V Clamp 265.8A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
265.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
72V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
80.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
114V