30KPA33A
DigiKey Part Number
30KPA33ATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA33ACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA33A
Description
TVS DIODE 33VWM 58.5VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
58.5V Clamp 517.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
30KPA33A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
517.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
36.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.5V