20KPA30A
DigiKey Part Number
20KPA30ATR-ND - Tape & Reel (TR)
20KPA30ACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20KPA30A
Description
TVS DIODE 30VWM 51.5VC P600
Detailed Description
51.5V Clamp 392.2A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
EDA/CAD Models
20KPA30A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
392.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.51V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
51.5V