15KPA22CA
DigiKey Part Number
15KPA22CATR-ND - Tape & Reel (TR)
15KPA22CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 37.1VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37.1V Clamp 407A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
15KPA22CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
407A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.57V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
37.1V