0467.375NRHF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0467.375NRHF |
Description | FUSE BRD MT 375MA 32VAC 32VDC |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 375 mA 32 V 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0467.375NRHF Models |
Series | Package / Case |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A |
Part Status Active | Melting I²t 0.0035 |
Mounting Type Surface Mount | Approval Agency CSA, UL |
Fuse Type | Operating Temperature -55°C ~ 90°C |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm) |
Voltage Rating - AC 32 V | DC Cold Resistance 0.3 Ohms |