HO 200-SW-0000
DigiKey Part Number
398-HO200-SW-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HO 200-SW-0000
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 200A
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 200A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module, Single Pass Through
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HO 200-SW-0000 Models
Category
Output
Ratiometric, Voltage
Mfr
Linearity
±0.5%
Series
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
31mA
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C