TGF20SF-07870787-039
DigiKey Part Number
1798-1251-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGF20SF-07870787-039
Description
THERM PAD 199.9X199.9MM GRY/WHT
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray, White 199.90mm x 199.90mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0390" (0.991mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Material
Aluminum Oxide filled Acrylic
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Bulk
Color
Gray, White
Part Status
Active
Thermal Resistivity
0.70°C/W
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Thermal Conductivity
2.0W/m-K
Shape
Square
Shelf Life
24 Months
Outline
199.90mm x 199.90mm