MP0591-200
DigiKey Part Number
240-2264-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MP0591-200
Description
FERRITE PLATE 15.00MM X 15.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ferrite Plate 0.591" L x 0.591" W (15.00mm x 15.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MP0591-200 Models
Category
Filter Type
Ferrite Plate
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Size / Dimension
0.591" L x 0.591" W (15.00mm x 15.00mm)
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)