LFB090050-000
DigiKey Part Number
240-2135-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFB090050-000
Description
FERRITE CORE 36 OHM SOLID 5MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 36Ohm @ 5MHz ID 0.197" Dia (5.00mm) OD 0.354" Dia (9.00mm) Length 0.276" (7.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFB090050-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
36Ohm @ 5MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
LF
Series
Inner Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Packaging
Bulk
Outer Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
0.276" (7.00mm)