28S2827-210
DigiKey Part Number
28S2827-210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28S2827-210
Description
FERRITE CORE 120 OHM CLIP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clip Together (Order Qty 2=1 Assembly) Free Hanging Ferrite Core 120Ohm @ 100MHz ID 0.669" W x 0.037" H (17.00mm x 0.94mm) OD 0.827" W x 0.157" H (21.00mm x 3.99mm) Length 0.473" (12.01mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28S2827-210 Models
Category
Impedance @ Frequency
120Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.669" W x 0.037" H (17.00mm x 0.94mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.827" W x 0.157" H (21.00mm x 3.99mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Flat
Length
0.473" (12.01mm)