28B0625-000
DigiKey Part Number
240-2307-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0625-000
Description
FERRITE CORE 163 OHM SOLID 7.8MM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 163Ohm @ 100MHz ID 0.310" Dia (7.87mm) OD 0.625" Dia (15.88mm) Length 0.562" (14.27mm)
EDA/CAD Models
28B0625-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
163Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.310" Dia (7.87mm)
Outer Dimension
0.625" Dia (15.88mm)
Length
0.562" (14.27mm)