28B0562-200
DigiKey Part Number
240-2078-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0562-200
Description
FERRITE CORE 294 OHM SOLID 6.4MM
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 294Ohm @ 100MHz ID 0.250" Dia (6.35mm) OD 0.562" Dia (14.27mm) Length 1.125" (28.58mm)
EDA/CAD Models
28B0562-200 Models
Category
Impedance @ Frequency
294Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.250" Dia (6.35mm)
Outer Dimension
0.562" Dia (14.27mm)
Length
1.125" (28.58mm)