UPMAA-30-2M
DigiKey Part Number
5073-UPMAA-30-2M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UPMAA-30-2M
Description
CA USB 3.0 A PNL/AM 2 MTR
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed) Cable A Female to A Male 6.56' (2.00m) Shielded
Category
Specifications
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed)
Mfr
Transfer Rate
5Gbps
Packaging
Bag
Wire Gauge
24 AWG, 30 AWG